Back to Question Center
0

Semalt padomi par to, kā izmantot un pārvaldīt savu kursu Wiki

1 answers:

Viena repozitorija, Wiki galvenokārt ir veicinājusi izglītības nozares panākumus daudzās valstīs. Wikis dod skolotājiem un skolēniem iespēju rediģēt, piekļūt un dalīties ar kopīgu informāciju par izglītības kursiem. Katrs no kursiem ir saistīts ar wiki, kuru ātri nosaka un groza atbilstoši dažādiem izglītības nozarē pieejamiem kursiem.

Maks Bells Semalt eksperts skaidro, ka kursa viki spēlē būtiska loma studentu un skolotāju attiecību uzlabošanā. Mācībspēki ir atbalstījuši kursu vikīšu izmantošanu skolās, jo tas palīdz netraucē mācību programmas īstenošanu. Šeit ir raksturīgas aktivitātes, kuras izpilda kursi wiki:

 • Bieži uzdoto jautājumu (FAQ) dalīšana un nodrošināšana un jaunu datu vākšana
 • Vadlīniju un instrukciju apmaiņa kursa sākumā
 • Attiecīgās programmatūras uzstādīšanas vadlīniju nodrošināšana un analīze
 • Ieteikumu apkopošana, lai uzlabotu kursa informāciju

Veiksmīgi vākt, dalīties un rediģēt wikis rakstus galvenokārt palīdz apkopot informāciju repozitorijā. Rediģētais ziņojums kalpo kā cilvēku zināšanu avots citiem darbiniekiem un studentiem. Diskusiju kopīgošanas un analīzes veicināšana veicina komandas darbu un turpmāko kursu projektu izstrādi .

Padomi, kā pārvaldīt kursa Wiki

Vadības kursa wiki nozīmē kopējo apņemšanos un centību. Šeit ir padomi, kā efektīvi rīkoties ar savu wiki:

 • Norādiet un definējiet dažādas lomas, kuras izpildīs dažādi cilvēki. Piemēram, kad runa ir par vikla rakstu dzēšanu, lai tā būtu kursa darbinieku loma, bet ne studenti..
 • Norādiet daļas, kas prasa skolēnu sadarbību, lai izvairītos no neskaidrības. Studentiem jāuzņemas rediģēšanas loma un wiki raksti
 • Esiet precīzi par jūsu kursa wiki daļu mērķiem. Ja daži no jūsu kursa wiki daļām ir domāti datu un informācijas izplatīšanai, ierobežojiet savu studentu piekļuvi elementiem

Kursa darbinieks izpilda dažādus uzdevumus un lomas kursa vikā. Šeit ir raksturīgas funkcijas, ko kursu darbinieki veic, lai pārvaldītu viki:

 • Svītro Wiki atjaunošana un saglabāšana

Saglabājot kursa wiki, izvairieties no produkta iztīšanas, kuru var izmantot turpmākajām atsaucēm. Pēc materiāla noņemšanas redzamā saite paliek tur, kur tā tika izveidota. Lai atjaunotu Wiki pantu, noklikšķiniet ekrānā redzamo pogu "Atjaunot" .

 • Svītrot Wiki pantu

Kursa dalībnieki var dzēst tikai wiki rakstus ar atļauju rediģēt rakstu. Lai izdzēstu rakstu no kursa Wiki, pārvietojieties uz rakstu, kuru vēlaties izdzēst, un noklikšķiniet uz pogas Rediģēt. Ritiniet uz leju un noklikšķiniet uz "Dzēst rakstu" un izvēlieties "Jā", lai apstiprinātu raksta dzēšanu.

 • Kursa Wiki piekļuves kontrole

Lietotāji var kontrolēt piekļuvi kursa vikai, rakstot raksta atļaujas iestatījumus vai bloķējot pieejamos rakstus. Lai kontrolētu piekļuvi, atveriet sadaļu "Iestatījumi" un noklikšķiniet uz "Papildu iestatījumi". Modificējiet kursa Wiki piekļuvi, ļaujot publiskām komandām piekļūt wiki.

 • Sēkšana un bloķēšana Wiki panta

Lai iegūtu derīgus rezultātus no sava kursa Wiki, izveidojiet dažus rakstus, kas atspoguļo jūsu kursa izklāstu. Norādiet saites uz jūsu galveno daļu un FAQ par katru sadaļu, kas jāaptver Source .

November 29, 2017